Det gikk utrolig raskt unna da Sebastian Marker i dag vant ti-kilometeren under Risørløpet. I mål skilte det over tre og et halvt minutt til nestemann.

Tekst: Tore Myrberg

Totalt 57 personer deltok på langdistansen, og dermed endte antallet løpere som fullførte et av de to løpene på 130.

– Folk var fornøyd, så da er også vi fornøyde. Det kom en god del løpere utenfra, og det er bra, sier Thomas Axelsen i Risør Idrettslag.

Noen løp feil

Til tross for godt merkede løyper måtte arrangøren innse at noen få klarte å løpe feil, noe man skal jobbe for å unngå neste år.

– Vi hadde en som løp 3,7 kilometer for langt, så der må vi bli flinkere. Det er noe med at de som er konsentrerte om å løpe fortest mulig ikke er så fokuserte på å se etter merking, sier Axelsen.

I tillegg til alle de fra 12 år og oppover som deltok i skogsløypa, var det også med nesten 50 i barneløpet.

Gudrun Jevne var raskeste kvinne gjennom skogene i Risør denne mandagen.

  • 10km – Overall
Place Bib Racer name Age Gender Finish time
1 241 Marker, Sebastian 32 M 43:49.3
2 259 Mohammed, Jaafar 17 M 47:28.3 +3:39.0
3 216 Philipp, Marcus 49 M 47:47.1 +3:57.8
4 236 Ertresvåg, Kjetil 47 M 49:01.9 +5:12.6
5 214 Myhre, Tor 14 M 49:11.0 +5:21.7
6 246 Danielsen, Hans Einar 42 M 49:26.5 +5:37.2
7 243 Straum, Daniel 30 M 49:31.2 +5:41.9
8 217 Johnsen, Fredrik 15 M 50:12.1 +6:22.8
9 210 Skogby, Geir 51 M 50:57.9 +7:08.6
10 201 Holden, Geir 35 M 52:16.0 +8:26.7
11 249 Hegertun, Lars Håkon 41 M 53:10.0 +9:20.7
12 252 Rønningen, Torstein 28 M 53:20.4 +9:31.1
13 254 Sandnes, Ole Marius 30 M 53:21.0 +9:31.7
14 229 Ommundsen, Hans Peder 47 M 53:21.5 +9:32.2
15 238 Gryting, Tallak Olav 44 M 53:42.1 +9:52.8
16 235 Sandnes, Mads Henrik 55 M 54:48.4 +10:59.1
17 258 Laug, Roger Werner 46 M 55:18.7 +11:29.4
18 225 Bjørklund, Espen 39 M 56:25.4 +12:36.1
19 248 Bakken, Tallak 41 M 56:35.8 +12:46.5
20 247 Ausland, Frode 47 M 56:42.9 +12:53.6
21 221 Østerholt, Peder 44 M 58:28.3 +14:39.0
22 256 Terkelsen, Øyvind 39 M 58:33.4 +14:44.1
23 208 Johannessen, Roy Arild 58 M 59:08.9 +15:19.6
24 207 Salvesen, Daniel 48 M 59:09.1 +15:19.8
25 220 Markseth, Leif 62 M 59:15.7 +15:26.4
26 219 Ellefsen, Trond 48 M 59:29.1 +15:39.8
27 251 Raknes, Bjørn Olav 47 M 59:59.6 +16:10.3
28 231 Pedersen, Anders 54 M 1:00:05.2 +16:15.9
29 224 Fjeldberg, Steinar 50 M 1:00:08.8 +16:19.5
30 244 Jevne, Gudrun 37 F 1:01:00.5 +17:11.2
31 230 Lanes, Daniel 31 M 1:01:20.2 +17:30.9
32 232 Mathisen, Erik 58 M 1:01:22.4 +17:33.1
33 212 Kiserud, Torstein 33 M 1:01:57.1 +18:07.8
34 204 Schibstad, Fredrik 28 M 1:02:19.7 +18:30.4
35 223 Andreassen, Silje 37 F 1:02:52.8 +19:03.5
36 261 Sollie, Arvid 47 M 1:03:04.2 +19:14.9
37 233 Phan, Joseph 28 M 1:03:12.1 +19:22.8
38 250 Rosland, Svein 60 M 1:03:15.7 +19:26.4
39 257 Ausland, Ånong 44 M 1:03:41.0 +19:51.7
40 245 Lyngroth, Knut-Erik 41 M 1:03:42.7 +19:53.4
41 228 Kristensen, Synnøve Solheim 17 F 1:04:12.4 +20:23.1
42 255 Olsen, Per Otto 64 M 1:04:26.9 +20:37.6
43 237 Gryting, Kristina Fidje 15 F 1:04:39.1 +20:49.8
44 209 Solheim Kristensen, Fredrik 26 M 1:05:12.6 +21:23.3
45 206 Evensberget, Åsta 28 F 1:05:14.5 +21:25.2
46 239 Gryting, Tone Fidje 43 F 1:05:35.4 +21:46.1
47 222 Aaser, Christer 56 M 1:06:53.9 +23:04.6
48 205 Haugstveit, Line 48 F 1:07:52.0 +24:02.7
49 213 Moland, Arndt Sverre 38 M 1:09:19.0 +25:29.7
50 242 Lynghaug, Eirik 57 M 1:10:16.1 +26:26.8
51 253 Kildahl, Maria 44 M 1:10:42.4 +26:53.1
52 215 Haugersveen, Jonas 29 M 1:12:03.4 +28:14.1
53 234 Karlson, Veronika 53 F 1:13:41.2 +29:51.9
54 211 Strandene, Cecilie 41 F 1:22:18.8 +38:29.5
55 226 Tobiassen, Vanessa 30 F 1:24:18.7 +40:29.4
56 227 Bjørklund Ravnå, Beate 37 F 1:24:19.3 +40:30.0
57 203 Kristensen, Marita Vik 32 F 1:25:23.0 +41:33.7

Les også:

Khalid vant 5 kilometeren

annonse_Lindal
risor-baatsenter-forslag
161015_215x215_irisor_hrbildeler
elektro
atletixny